27° Açık

Sırçadaki Kız hangi kitaptan uyarlama? Sırçadaki Kız reel hayat öyküsü mi?

Magazin - Kasım 24, 2022 8:18 pm A A

Sırçadaki Kız hangi kitaptan uyarlama? Sırçadaki Kız reel hayat öyküsü mi?Sırçadaki Kız dizisi Kanal D ekranlarında yer alacak. Tanıtımı ekranlarda yayınlanan Sırçadaki Kız oyuncu kadrosuyla da dikkat topluyor. Sırçadaki Kız reel hayat öyküsü olduğu gibi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Peki ama Sırçadaki Kız dizisinin mevzusu ne? Kanal D ekranlarında iddialı bir üretim olan Sırçadaki Kız dizisinin mevzusu izleyiciyi derinden etkileyecek. Sırçadaki Kız romanının ana kahramanı Nalan’dır ve Nalan çocukluğu ve genç kızlığında sefalet sürüklemeyen ve sonrasında da zengin bir aileye gelin olarak giden bir kişiliktir. Ancak bunca bolluğun ve faydanın içerisinde suratı hiçbir zaman gülmez. Zira ailesi tarafından sevgi görmemiştir. Kocası tarafından da aynı sevgisizliğe maruz kalır. Bunun üzerine çocuğunu da daha doğmadan kaybedince Nalan, iyice kendi içine kapanan ve her şeyden elini ayağını sürükleyen bir şahsiyete dönüşür. Ta ki karşısına Hayri çıkana dek… Sırçadaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır ve kitap tanıtımında; ”Nalan, hiç kimseden görmediği sevgi, ilgi ve alakayı Hayri’den görecektir. Bu esnada kocasından da boşanmıştır. Hayri ile yedi sene süresince süren bir ilişki yaşayacaktır. Ancak kadersiz mukadderatı Nalan’ın peşini burada da vazgeçmez. Peki, Nalan mutlu olabilecek midir? Dahası, insanın mukadderatını değiştirmek elinde midir? İşte tüm bu suallerin yanıtlarını Nalan, yaşadığı depresyonlar sebebiyle gittiği muayenehanede, hekimi ile beraber arayacak ve geçmişi ile alakalı bilinmez ayrıntıların da gizemleri böylece aralanacaktır.” ifadeleri yer almaktadır.Sırçadaki Kız uyarlama mı?

Sırçadaki Kız Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Sırçadaki Kız kitabında reel hayat öyküsü anlatılmaktadır.  Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarından tecrübelediği hayatlara yer verdiği romanlarını okuyucu ile buluşturmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Sırçadaki Kız kitabı da öyküsüyle, sizi alıp derin düşüncelere batıracak cinsten bir roman. Çocuklukta yaşanılan her bir vakanın, geleceğimizde ne gibi izler vazgeçeceğini harikulade bir dil ile anlatan akılda yazar, engin bilgi ve deneyimlerini bizler ile paylaşıyor. Siz de sevginin gücünün, hayatta hep başka kapıları aralayabileceğini düşünüyor ve mukadderatınızı yeni baştan yazmak istiyorsanız, baş ucu kitabı kalitesindeki bu yapıta kesinlikle sahip olmalısınız.

Sırçadaki Kız mevzusu ne?

Nalan, adamcıllığı ile herkesin ilk görüşte sevgisini kazanan, dünyalar hoşu bir genç bayandır. Ailesinin tek çocuğu olduğu için el bebek gül bebek geliştirilmiş, hayatını varlık içinde yaşamış ve en iyi mekteplerden dereceyle mezun olmuştur.Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zinciri Koroğlu’nun firmasında mimar olarak çalışırken birden kendisini Sedat Koroğlu’yla konutluluk arifesinde bulur. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde gizledikleri karanlık gizemlerden uzaklaştıklarını düşünerek, umutla bu masalda el ele yürümeye başlasalar da; kısa bir zaman sonra hayatları, reel bir karanlığa gömülecektir. 

Magazin - 8:18 pm A A
BENZER HABERLER